Poslední soumrak by Veronika K.

Venku už se notnou chvíli stmívalo a v kanceláři po stěnách tančily děsivé stíny, jakoby v opileckém opojení. Bledá tvář guvernéra Michaela Hawka vypadala ve skomírajících paprscích téměř mrtvolně – vynikly kruhy pod očima, vrásky se prohloubily a přidaly pořád pohledném obličeji dalších deset let. Muž seděl za svým stolem pokrytých hromadou papírů a pon..

Když čas není nakloněn by Katka Š.

Kde zas lítá?! Mám ségru v trapu - opět! - a rodiče si myslej, že odešla za svým přítelem, nebo prostě se zdejchla se svýma kamarádama. Ale já ju znám. Vždycky mi dala vědět! I pitomým vzkazem v lednici. Ale teď? Nic. Jakoby se po ní slehla zem. Žádný vzkaz v lednici, žádné probodlé boty připínáčkem, nebo pomalované zrcadlo rtěnkou v koupelně. „Filipe?“ oz..

Freedom in war by Matěj H.

The planet looked tranquil from such a distance. All that space in between made it seem so far away, even though Anni knew it could take just a few seconds to land on the surface. As a matter of fact, that's exactly what they will do in a few hours. And they're not coming for tea. He enjoyed this part. Almost as much as he hated it. He loved the tranquility of it all. The calm before the storm...

Romance –Navzdory gravitaci by Michaela N.

Erin ležel ve vysoké trávě a spokojeně přežvykoval stéblo lhasu. Byl to jeden z těch poklidných letních dnů, kdy slunce hřeje a příjemný větřík dodává vzduchu svěžest. Jeho mysl nic netížilo. Jen si tak hověl a díval se vzhůru k oblakům, jak tam mezi nimi skoro nehybně visí jednotlivé části Navertidy. Přemýšlel, jaké to asi je, žít tam nahoře. Musí být ..

Tady a teď by Katka Š.

Čas má plné kapsy překvapení - Jan Werich Nevnímám čas. Stojím tu za oknem, jako bych tu stal věčnost a zároveň okamžik. Venku se protrhla mračna, ale dnes nechci obdivovat počasí tak pochmurné a zároveň romantické. Noc se stále nerozloučila z touhle části země, ale i tak na druhé straně ulice lampa osvětluje místo, které pozoruji. Je důvod, proč vstávám každ..

Fyzikální zákon by Vojtěch Ž.

Terezie sledovala svého dědečka, jak brunátní. Dělal to vždy, když se konverzace stáčela směrem, kterému nerozuměl. To se pak vždy stavěl pevně k víře. „Je jen jedna kniha, kterou stojí za to číst, děkuji pěkně.“ „Ale to já nevyvracím, dědo. Bůh stvořil svět a dal nám tak neuvěřitelný zdroj inspirace. Dal nám světlo, vesmír a fyzikální zákony. Da..

Hra na pravdu by Vladimír P.

Brzdy začaly v obrovské rychlosti skřípat. Kola se zablokovaly a vůz pokračoval dál už jen rovně. Aleš vytřeštil oči, věděl že teď už střetu nezabrání. Zvuk nárazu a tření plechu o plech byl příjemný asi jako skřípání zubů. Červená šmouha se srazila s bílou. Airbagy obou aut se s tichým puf nafouknuly a pokusily se zabránit nejhoršímu. Odlesky nárazník..

Ismajl by Darina S.

Ismajl Voda teče z kopce. Suchý list padá do trávy. A každé letadlo se jednou snese k zemi. To naše se stáčelo nad letištěm, a jak se naklonilo, ukázaly se oblé vrcholky hor obestupujících střed Kosova. Spolucestujících se zmocnila radost. Jásot zvířil vzduch a pozvedl některé ze sedadel. To aby spatřili další zákoutí své milované vlasti, kterou dlouho neviděli a ..

Skoč do toho! by Vojtěch Ž.

  Budík nestihl odehrát ani první tón, když ho Diego pohotově umlčel. Nebyl si jistý, jestli v noci vůbec zamhouřil oči, ale nechtěl zbytečně budit Markétku. Zamručení z levé strany postele mu prozradilo, že nebyl pohotový dost. Naklonil se k ní a políbil ji na krk. „Feel free to stay as long as you want, but I need to leave now.“ Markétka nesouhlasně zamr..

Mocná zbraň – Fantazie by Katka Š.

Kéž by minul den, kdybych nemyslel. Kéž bych prožil jeden den, kdybych neviděl všechna zvěrstva, které mé oči za celý můj život spatřily. Obětoval bych každou buňku svého těla, jenom abych necítil to, co právě cítím. Ta touha po pomstě mě ubíjí a dusí mě, že každý nádech se zdá jako můj poslední. Dívám se z výšky a vyhlížím svůj terč. Nikdo mě nevid..