CLASH by Zuzana P.

Poprvé jsem jev, neoficiálně nazvaný „Jediná šance“, zaznamenala v roce 2015 na Srí Lance. Na opuštěné pláži asi 20 km vzdálené od Paracas se objevil muž kolem 50 let, oblečený celý v černém, s černým turbanem na hlavě. Dlouho hleděl do telefonu, jakoby něco kontroloval. Když se zastavil, vypadalo to, že pořizuje 360 stupňovou fotografii sebe a svého okolí. Po..

Začíná to odvázáním by Zuzana P.

„A kolik už jsi měla?“ „Pár…“ „Kolik? Řekniii,“ zaintonovala Helča. „Záleží, jak to počítáš,“ pronesla tiše záhadná dívka. Proč na nic nedokáže odpovědět jako normální člověk? Pomyslela si Helena a pro své obecenstvo teatrálně pronesla: „Oukej! Tak jak to budeme počítat, děcka? Někdo nějaké návrhy?“ zasmála se. „Já bych řekl, že se po..

Začíná to cigaretou by Zuzana P.

Běžela jsem jako o závod. Jako? Stromy, keře, domy se kolem mě míhaly neskutečnou rychlostí. Nesmím zastavit. Nesmím zpomalit. Až po dlouhé chvíli mi došlo, že vůbec nevím, kam utíkám. Nemám žádný cíl. Směr. Pouze bodavou bolest v plicích, uších a v levém boku. Tak už dost. I když jsem se dokázala zastavit, všechno kolem bylo stále rozmazané. Rukávem jsem si s..

Začíná to probuzením by Zuzana P.

„Dle posledních zpráv k výbuchu nedojde. Chceme všechny vyzvat k zachování klidu a k…“ „Co to? Hej, Kristy! Už zase vypadává signál.“ „No to snad ne. Skoč prosím tě na střechu a podívej se na anténu.“ „To jako myslíš vážně?“ Ben se rozesmál. Nikoho jiného než jeho ženu nemohlo napadnout, aby v tom venku lezl na střechu. „Lásko, já bych rád, al..