Absolutně zbytečný stroj by Vojtěch Ž.

“Už se to nahrává? Ale koho to vlastně zajímá, hlavu mám jak střep ku***! Jestli mi nevybuchne, tak na umělý spánek po cestě zpátky kašlu. Týden do přistání. Musím se napít.” ... “Metabolismus se mi konečně uklidnil. Nakonec to nebylo tak hrozný. Tři dny do přistání a ovládací panel je zelený. Navigační počítač hlásí odchylku v piko-procentech. Asi ..

Fyzikální zákon by Vojtěch Ž.

Terezie sledovala svého dědečka, jak brunátní. Dělal to vždy, když se konverzace stáčela směrem, kterému nerozuměl. To se pak vždy stavěl pevně k víře. „Je jen jedna kniha, kterou stojí za to číst, děkuji pěkně.“ „Ale to já nevyvracím, dědo. Bůh stvořil svět a dal nám tak neuvěřitelný zdroj inspirace. Dal nám světlo, vesmír a fyzikální zákony. Da..

Skoč do toho! by Vojtěch Ž.

  Budík nestihl odehrát ani první tón, když ho Diego pohotově umlčel. Nebyl si jistý, jestli v noci vůbec zamhouřil oči, ale nechtěl zbytečně budit Markétku. Zamručení z levé strany postele mu prozradilo, že nebyl pohotový dost. Naklonil se k ní a políbil ji na krk. „Feel free to stay as long as you want, but I need to leave now.“ Markétka nesouhlasně zamr..

The first year (english) by Vojtěch Ž.

Morning came slowly. As if the hills didn’t want to leave the early haze just yet, bathing in the freshness of summer dew. It wasn’t until midday that Evie opened her eyes and arched her back. She noticed the sun high above and scowled at it. “Darn it! We overslept again, Smooch.” She blinked around. “Smooch?” The little fairy flew in at incredible speed and flickered around exci..

Jediná šance by Vojtěch Ž.

2.Června 2018 14:28 Koncept „chytré“ dopravy v ohrožení Nejmodernější komplex pro vesmírnou exploraci, vybudovaný firmou SpaceX ve spolupráci s armádou Spojených států Amerických, se od dnešního rána stal nedostupný pro okolní svět, když centrálně řízený systém dopravy zkolaboval zatím z neznámých důvodů. Stovky zaměstnanců čekají na svých stanovi..

Old love by Vojtěch Ž.

„I think that is all,“ usmál se Diego a pokusil se o jediné maďarské slovo, které znal, „köszenem.“ „Köszönöm,“ opravila ho se smíchem majitelka bytu, a poté mu naposledy zamávala. Diego za ní zavřel dveře a spokojeně se nadechl. Není nad Airbnb. Stačilo deset minut prohlídky, předat klíče, a už se cítil jako doma. Bundu přehodil přes židli a otevřel okn..