Hra na pravdu by Vladimír P.

Brzdy začaly v obrovské rychlosti skřípat. Kola se zablokovaly a vůz pokračoval dál už jen rovně. Aleš vytřeštil oči, věděl že teď už střetu nezabrání. Zvuk nárazu a tření plechu o plech byl příjemný asi jako skřípání zubů. Červená šmouha se srazila s bílou. Airbagy obou aut se s tichým puf nafouknuly a pokusily se zabránit nejhoršímu. Odlesky nárazník..

Z autobusu linky E50 by Vladimír P.

Honza ten den skončil v práci hodně pozdě. Už byl sice pátek, ale na celý měsíc si rozvrhl spoustu aktivit a na konci měsíce toho proto musel hodně dohánět. Bylo léto, město lákalo vyrazit každý večer ven. Jít se napít s kamarády, zajít na koncert, projet se na kole. Na druhou stranu pracovní podmínky tak přívětivé nebyly a jemu nezbývalo nic jiného, než dodržet..

Lekce poslušnosti by Vladimír P.

"Není drsnější způsob jak poznat jestli máte někoho rádi nebo ho nenávidíte, než s ním cestovat." Mark Twain   Když cestujete, jste volní. Nebo alespoň tak to cítí všichni, co jsem na cestách poznal.  A když někam jedete, jdete, plavíte se, letíte, plazíte, nemusíte nikoho poslouchat, stačí se řídit jenom svým srdcem.Tomu o tom srdci vlastně sám ani n..