Absolutně zbytečný stroj – sci-fi by Tomáš Šc.

"Tati, jsem domá!!" zakřičela jsem do ohbí liduprázdné chodby. Nikdo se neozýval. Mávla jsem druhou rukou nad náramkem, který do vzduchu vykreslil zpitvořenou malůvku mojí postavy. Vždycky jsem v sobě sváděla boj mezi akurátností (podle té kreslené postavičky byste mě v životě nepoznali) a trochou ženské marnivosti (asi bylo z marketingového hlediska moudré, že postav..

Jediná šance by Tomáš Šc.

Brní Vám telefon v kapse. Někdo na Facebooku vysílá živě. Zapínáte Wi-fi zachycenou z protější kavárny a pouštíte zpravodajství. Přemýšlejte o třech různých variantách. "Dobré odpoledne, vážení diváci. Sledujete s námi vývoj vládní krize, kterou se naše státní složky pokoušejí vyřešit již od včerejšího podvečera. V 1. bloku jaderné elektrárny Temel..

Hotově, nebo kartou? by Tomáš Šc.

"Jsou to moje narozeniny a ty na nich ani nehodláš nic vypít???" Tohle obvinění jsem nebral moc vážně vzhledem k čistému objemu alkoholu, který mi Marek za celý večer prakticky nalil do chřtánu. "Marku, kdybych Tě neznal, řekl bych, že se mě snažíš ožrat a dostat do postele." Pár lidí kolem stolu se rozřehtalo opileckým smíchem. Zkonzumoval jsem toho už dost na to, ab..

Dobrá znamení by Tomáš Šc.

Petr, červená Škoda Octavia Kombi r.v. 2021 Petr se posadil na sedačku a přibouchl za sebou dveře auta. Rozhlédl se okénky po potemnělé garáži, položil ztuhlé ruce na vyhřátý kožený volant a vnímal teplo, které mu pronikalo až ke konečkům prstů. Připadlo mu neskutečné a trochu hloupé, že zatímco auto se na povel deset minut před jízdou samo nahřálo na provozní ..

Kouř nad obzorem by Tomáš Šc.

Nemám rád ráno. Než se vyhrabu z postele, máma na mě i třikrát stihne zavolat. Několikrát jsem rodičům vysvětloval, že by mi k vstávání včas úplně stačilo mít vlastního psa. Klidně jen štěně. Ráno by mě probudil, olízal mi obličej, přinesl vodítko k nohám postele a vrtěl ocáskem a poštěkával by, dokud bych se nedonutil vylézt. Ne kvůli sobě, ale kvůli ně..

Lekce poslušnosti by Tomáš Šc.

Rozmanitá. Procházím se kamennými uličkami, kolem mne ševelí slovanští a germánští jazykozpytci, snažím se jejich myšlenky uchopit. Vžívám se do proudu řeky, cestou vpíjím do sebe kanály, potůčky, veletoky, peřeje, splávky i bystřiny, abych pak splynula s Černým mořem. Procházím uličkou, co obrysy katedrály doprovází až k její chloubě, dvěma věžím, str..

Odvaž se! by Tomáš Šc.

"Jsi se mnou šťastná?" Kaštanové oči ho upřeně pozorovaly. Nakrčila čelo a na alabastrové kůži se jí objevila nepatrná vráska. V hlavě netrpělivě zaplašil myšlenku na to, že při stejném manévru by jeho kůže připomínala tankodrom. Obecně se v podobných chvílích nemohl ubránit myšlenkám na věci, které s diskutovanou problematikou vůbec nesouvisely, tedy alespo..

Poslední zprávy by Tomáš Šc.

"Můžete mi popsat hlavní rozdíly mezi JavaScriptem a Javou?" Zamžoural do světla a koukal na druhou stranu stolu. Oči za tenkými černými obroučkami ho pozorovaly. Poprvé si všiml, jak jsou tmavé a přísné - vybavilo se mu, jak ve výtahu poprvé a naposledy zažertoval se svým předchozím šéfem. Ten ho při vleklé cestě do dolního patra zcela klidným tónem obvinil z toho,..

Nečekaný pohovor by Tomáš Šc.

Další běžec, který do něj málem vrazil. Proč se vlastně bohulibý vynález peckových sluchátek těší takové oblibě? Chtějí snad mít lidi uvěřitelnou výmluvu, proč se bezhlavě, nejen při sportu, vrhají pod kola protijedoucích automobilů? Náhlým zájmem o múzická umění a hudbu obecně to po povrchním zhodnocení popové scény v čele s Justinem Bieberem a Miley Cyr..