Dobrá znamení by Ondřej S.

Jak silné je to slovo a jakou má moc. Celý svůj život Martin, stejně jako úplně všichni, bral věci zcela a jen racionálně. Všechno mělo svůj smysl a také svůj smysl dávalo. Narodil se, zhodnotili ho, zařadili do společnosti s jasným účelem a nalinkovanou cestou a tak Martin svůj život žil. Žil život, jako součást celého organismu. A teď mu uprostřed hlavy klíčil..

Kouř nad obzorem by Ondřej S.

  Slunce svítilo a jemný větřík si pohrával s listy všech barev. Proháněl je okolo kmenů a korun, které se svou hustotou pokrývky začínali podobat postaršímu pánovi, co si vlasy češe jen na jednu stranu. Jen jehličnany si uchovávali svůj ostrý vlas mladého pankáče. Martin šel tímto parkem jako každé úterý, kdy se vracel z práce domů, kde poobědval pozdn..

Mé druhé já by Ondřej S.

  Konečně jsem se vrátil z Prahy do Brna po měsíci pracovního pobytu na botelu Racek, jako externista ve spřátelené firmě. Dělal jsem od nevidím do nevidím a bydlel jsem na pofiderním hotelu. Mohl jsem si říct o čtyřhvězdičkový pokoj v hotelu mnohem blíže do práce, ale já jako skromný člověk se spokojím s málem. Ze začátku je to sranda bydlet na lodi, ale..

Odvaž se! by Ondřej S.

Liti propadal zoufalosti. Již pět hodin se snažil dostat přes složitý úsek ve skále. Musel ho překonat. Jedinou druhou možností bylo slanit dolů a vrátit se po svých stopách. Problém byl v tom, že cesta zpátky byla pěší chůze na 5 dní pustým kaňonem s malým potůčkem uprostřed a jeho zásoby byli sotva na den. Docházeli mu síly a pomalu se vytrácela i bojovnost. Z..

Poslední zprávy by Ondřej S.

  Již dalších sto třináct dní cestoval sám a nenarazil na další obydlenou osadu, či samostatného přeživšího člověka. Elektronické náhrady orgánů a hlavně těch smyslových byli opravdu rozšířeny po celém světě. Liti procházel velmi hostinnou krajinou a nemusel se bát o nedostatek zásob potravy, nebo vody. Cestoval tedy více na lehko a tedy rychleji. Již ..

Nečekaný pohovor by Ondřej S.

  Přežijí, jen ti nejsilnější…….Přežijí, jen ti nejsilnější….. Přežijí, jen ti, NEJSILNĚJŠÍ……. PŘEŽIJÍ JEN TI NEJSILNĚJŠÍ….. S lehkým trhnutím hlavy se probudil. Oproti ostatním dnům spal dnes klidněji. Tričko měl zpocené jen okolo krku. Oknem do místnosti pronikali první paprsky slunce a dotkly se ho na ruce. Dnes je to tisíc dní. Čas j..