Romance –Navzdory gravitaci by Michaela N.

Erin ležel ve vysoké trávě a spokojeně přežvykoval stéblo lhasu. Byl to jeden z těch poklidných letních dnů, kdy slunce hřeje a příjemný větřík dodává vzduchu svěžest. Jeho mysl nic netížilo. Jen si tak hověl a díval se vzhůru k oblakům, jak tam mezi nimi skoro nehybně visí jednotlivé části Navertidy. Přemýšlel, jaké to asi je, žít tam nahoře. Musí být ..

Fousatá vzpoura by Michaela N.

Ležel na paloučku. Tělo uvolněné, vlasy i plnovous rozpuštěné. Oči zavřené. Jen vychutnával, jak ho sluneční paprsky šimrají na tvářích. Trošku protáhl nohy a ruce. Najednou zahřmělo. Zvedl se a dřív, než natáhl své sandále z vepřovice, jej už ovíval studený vítr. Na jeho tělo dopadly první kapky. „Ne. Nesmí navlhnout! Dnes jde přece k Rafunovi! Co si pomy..

Ty Bláhovko! by Michaela N.

12.6.2017 Tuto reportáž píšu už v drobně podnapilém stavu. Ano, stačí mi málo a mám jí jak z praku, ale když psát reportáž, tak autenticky! Způsob, jak pojmout tento žánr jsem měla v hlavě už od jeho zadání před pár týdny. Rozhodně nechci psát od stolu. Musí to být z reálného prostředí! Musí to být opravdové. Musí to být ze života… Z mého živ..

Hotově, nebo kartou? by Michaela N.

Viktor si zapnul knoflík u svého saka. Přešel do koupelny, podíval se do zrcadla. Byl se svým vzhledem celkem spokojený. Dnes se mu dokonce podařilo obstojně upravit své rozlítané vlasy. Normálně by na to nedbal, ale když jde dnes s Ellen do tak luxusní restaurace jako je Essence du goût, musí vypadat aspoň trochu jako někdo, pro koho není etiketa jen štítek na oblečení. ..

Dobrá znamení by Michaela N.

Luna ležela na studeném chromovém lůžku a cítila, jak každá její část těla i mysli bojuje o život. Vlastně bylo skoro až úsměvné, jak i poslední okamžiky před „vypuštěním“ prožívala v tak silných niterních emocích. Za chvíli už přijdou, se všemi těmi hadičkami a bodci, co jí zapíchají do hlavy a po celém těle a pak už si nebude pamatovat nic. Vzpomínk..

Kouř nad obzorem by Michaela N.

Karel už mlel z posledního. Podíval se na sebe do zrcadla v předsíni. Tepláky, které nosil už od střední měli na sobě více děr, než cedník na nudle a tričko, které si ráno přežehlil z čerstvě vypraného prádla, už bylo pokypané dětskou přesnídávkou. Při bližším ohledání byly patrné i skvrny po kojeneckých slinách. Co však bylo horší, byl jeho obličej. ..

Lekce poslušnosti by Michaela N.

„Podej mi ruku!“ Podívala jsem se směrem k jeho natažené levačce. Jak to sakra dělá, že není vůbec zpocený?! Ušli jsme sotva pár kilometrů a já jsem už úplně slitá a doškrábaná od ostružin. Natáhla jsem se k němu, a i dala všechno do pořádného odražení od šutru, na kterém jsem měla pravou nohu, stejně jsem cítila, jak musí zabrat, aby mě na mírně vyvý..